top of page

BEYTEPE BALE KURSU

Beytepe Bale Kursu

Beytepe Bale Kursu olarak eğitimlerimizde bale yaparken atılan temel adımları ve  özel hareketleri belirli bir disiplin anlayışıyla ve sıkılmamanız için aynı zamanda eğlenmenizi de sağlayarak öğretiyoruz. Bale derslerini alan kişiler ve çocukların koordinasyonu inanılmaz derecede artar. Bu artışı hem kendiniz hem de dersimize katılan çocuklarınız için gözle görülür bir biçimde göreceksiniz.

Beytepe Bale Kursu sayesinde esnekliğiniz de artış gösterir. Vücudunuza söz geçirmeye başlarsınız. İstediğiniz hareketleri istenilen seviyede ve sürede yapabilmenize olanak sağlar. Refleksleriniz gelişir. Bedeninizdeki neredeyse tüm kaslar esner ve çalışır. Bu yüzden sadece bale değil aynı zamanda spor ihtiyacınızı da karşılamış olursunuz.

Klasik Bale Eğitimi ile müzikal farkındalığınızda da önemli bir artış olacağını derslerimize başlar başlamaz anlayacaksınız. Müzik dinlemek, dinlediğiniz melodiye göre hareket etmek ve ona uygun ritimler ile dans etmek hem çok hoşunuza gidecek hem de size müzikle beraber hareket etmenin hazzını yaşatacaktır.

Bale demek sadece eğlenmek, hareket etmek, dans kursu veya dans eğitimi de değildir. Aynı zamanda disiplin de demektir. Her hareketin yapılma şekli ve zamanı vardır. Bu hareketleri bu şekilde yapabilmekte büyük bir özveri ve disiplinli çalışma ile olur. Bu şekilde ister kendiniz için isterseniz de çocuklarınız için alacağınız bu bale kursu ile disipliner çalışmanın yararlarını öğrenecek ve bunu alışkanlık haline getirebileceksiniz.

Beytepe Bale Kursu olarak en yarar sağlayan özelliklerimizden bir de estetik bir duruş olacaktır. Çocuklarınızın duruş bozuklarının önüne geçerek ömrü boyunca sahip olacağı estetik ve zarafet dolu bir duruşu olacaktır.

Beytepe Bale Kursu İle Kazanımlar

Bale eğitimi ile kazanacağınız çok fazla özellik var. Bunları kısaca listeleyecek olursak:

  • Zarif ve Estetik bir duruş

  • Bel ve kas ağrılarının önlenmesi

  • Kemik ve kas yapısının güçlenmesi

  • Vücut esnekliği ve gevşeme

  • Hareket kabiliyeti ve kontrolü

  • Günlük hayatın stresinden uzaklaşma

  • Yaratıcılığın artması

  • Yeteneklerin artması ve keşfedilmesi

  • Yeni bir hobi edilmesi

gibi kazanımlar ve daha fazlası da olacaktır. Bu kazanımlar ile bale kursu başlangıcından hemen sonra hayat kaliteniz artacaktır. Hayata bakış açınız dahi değişecektir.

Beytepe bale kursu.jpeg
bottom of page