top of page
Bale

INDANCE HAKKINDA

BİZ KİMİZ?

Küçük yaşlarda başlayan bale sevgimiz, bizi konservatuvarda buluşturdu. Mesleğimizi, Devlet Opera ve Balesi’nde aktif sahne alarak yıllardır yine birlikte yapıyoruz. En büyük ortak noktamız baleydi ve bale hayatımızdı. İşte o büyük ‘ortak nokta’ bugün Indance’i hayata geçirme sebebimiz oldu. Artık, aynı zamanda Indance Bale Akademisi’nde bir aradayız. Övünerek söylemeliyiz ki konservatuvar bale bölümü mezunu, bale eğitmenliği üzerine akademik eğitim almış, Devlet Balesi’nde aktif sahne alan yetişmiş sanatçıların eğitim verdiği Ankara’daki tek bale okuluyuz.

NE HEDEFLİYORUZ?

Birikimimizi, dansa olan sevgimizi ve paylaşma isteğimizi hevesi olan herkese aktarmak ve birlikte ilerlemek istiyoruz. Sizlerle ekip olabilmeyi; ekipteki her bireyi de istediği sürece kendi sınırlarını zorlayıp, olabildiğince aşarak; parlatmayı hedefliyoruz. Baleyle, dansla, işin özü hareketle an’a, güne, hayata canlı bir renk olmayı, umut katmayı arzuluyoruz. 

''EVİMİZ'' AKADEMİ

Indance Akademi’yi; 3 katlı, 320 m² alana kurulu, bir büyük (55m²), bir daha büyük (100m²) iki stüdyo ile her türlü dans ve hareket çalışmaları düşünülerek uluslararası standartlara göre sıfırdan tasarladık. Isınma, havalandırma, aydınlatma ve en önemlisi çalışma zeminini akademinin esaslarına göre dizayn ettik. Sanatın içerisinde var olan estetiği, çalışma alanımızın her köşesine yansıtarak; eğitimimizde, mekanın da motive edici yönünü güçlendirdik. Herkesin kendini evinde gibi hissedebilmesi için tazeliğinden ve doğallığından ödün vermeyen sıcacık bir kafe yaptık. Ulaşımı ve park yerini sorun etmeyin diye, lokasyonumuz üzerinde titizlikle çalıştık. Sizlere  de ‘evimizin’ kapılarını sonuna kadar açıyoruz.

bottom of page